Перемога! Спір з екологічною інспекцією

В грудні 2018 року, Харківський окружний адміністративний суд, задовольнив позов адвоката Владислава Демського в інтересах Підприємства про скасування наказу Державної екологічної інспекції у Харківській області про проведення планової перевірки та у своєму рішенні зазначив, що у 2018 р., мораторій на проведення перевірки для Державної екологічної інспекції та її структурних органів не діє лише в частині проведення заходів контролю саме з питань додержання екологічної та радіаційної безпеки однак в даному випадку, перевірка призначена не з питань екологічної або радіаційної безпеки, а з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Позиція Державної екологічної інспекції у Харківській області:
Згідно плану перевірок на 2018 рік, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції №710 від 30.11.2017 року та розміщеному на сайті, заплановано проведення перевірки ТОВ “!” терміном 10 робочих днів.

Позиція адвоката Владислава Демського:
скасування наказу Державної екологічної інспекції у Харківській області Про здійснення планового заходу (перевірки) Товариства з обмеженою відповідальністю "!".

Підстави для скасування наказу, порушення екологічною інспецією:
1) п. 5 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
2) ч. 2 ст. 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
3) Закон України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"
4) Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 1104 затверджений "Перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"
5) Постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 342 “Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю).

Позиція суду:
Що у 2018р. мораторій на проведення перевірки для Державної екологічної інспекції та її структурних органів не діє лише в частині проведення заходів контролю саме з питань додержання екологічної та радіаційної безпеки, однак в даному випадку, перевірка призначена не з питань екологічної або радіаційної безпеки, а з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Рішення суду:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "!" до Державної екологічної інспекції у Харківській області про скасування наказу — задовольнити. Скасувати наказ Державної екологічної інспекції у Харківській області Про здійснення планового заходу (перевірки) Товариства з обмеженою відповідальністю "!".

 

√ Услуги адвоката Демского Владислава Юрьевича: #услуги адвоката в Харькове, #юридические услуги по административным спорам, #защита предприятий #защита бизнеса при проверках контролирующими органами, #споры с налоговыми органами, #споры с экологической инспекцией, #споры с управлением гоструда, #споры с инспекцией по вопросам безопасности пищевых продуктов и защиты прав потребителей, #споры с фондом социальной защиты инвалидов, #помощь во время проверки, #помощь при недопуске к проверке контролирующих органов, #защита в суде по административным спорам, #подготовка жалоб на действия должностных лиц, #подготовка иска об отмене приказа на проведение проверки, #услуги адвоката при привлечении директора предприятия к административной ответственности, #Консультации адвоката по административному праву.

 

Адвокат в Харькове

Об адвокате

Демский Владислав Юрьевич - адвокат специализирующийся по оказанию правовых услуг в области профессионального сопровождения и защиты бизнеса, изучение вопросов налогового, хозяйственного, административного и уголовного права в сфере хозяйственной деятельности предприятий и предпринимателей.

Читать далее